Potřebujete radu ohledně nemovitostí? Poradíme zdarma. ✆  800 101 128 –  E-Mail: bonusbrno@century21.cz – Křenová 69, Brno

Potřebujete radu ohledně nemovitostí?

prodej nemovitosti

Jak probíhá prodej nemovitosti u nás

Seznamte se s průběhem prodeje vaší nemovitosti od první schůzky až po finální předání nemovitosti kupujícímu.
 

1) Osobní schůzka

První schůzka patří mezi klíčové. Děláme vše pro to, abychom se naladili na vaše potřeby, zjistili vaše představy a získali si vaši důvěru. Nezávazně se potkáme a řekneme si, jak by naše případná spolupráce mohla vypadat. Vysvětlíme vám, co zahrnují naše služby, s čím vším vám můžeme pomoci a na vás bude, jestli se s námi rozhodnete spolupracovat.

2) Odhad tržní ceny nemovitosti

Správné stanovení ceny Vaší nemovitosti je první krok k úspěšnému prodeji. Vy chcete prodat co nejdráž, kupující chce koupit co nejlevněji. Nestačí se jen podívat na internet, za kolik se podobné nemovitosti nabízejí. Podstatné je vědět, za kolik se obdobné nemovitosti prodaly. A to naši makléři vědí.

3) Podpis smlouvy

V této chvíli nastal okamžik udělat skutečně první krok k prodeji Vaší nemovitosti. Už znáte tržní cenu své nemovitosti, máte představu, jaké kroky bude makléř podnikat, aby Vám pomohl nemovitost za co nejlepší cenu prodat.

Pokud Vás makléř přesvědčil, že je tou pravou osobou, se kterou do toho chcete jít, neváhejte. Uzavřete s ním dohodu, aby pro vás mohl začít pracovat.

4) Home Staging - Profesionální příprava nemovitosti k prodeji.

8

V dnešní době nezbytná část při prodeji nemovitosti. Tímto bodem totiž zvyšujete cenu své nemovitosti. Když se sami chystáte na focení nebo důležitou schůzku, tak děláte maximum, abyste vypadali skvěle. A přesně o tom je home staging. Pokud v bytě bydlíte, dostanete od makléře doporučení co dělat a naopak co nedělat před domluvenými prohlídkami. Například – mít skvěle uklizený byt a k tomu uvařenou česnečku, není ideální. Cílem home stagingu je připravit byt tak, aby si v něm kupec dovedl představit svůj nový domov a chtěl ho.

5) Videoprohlídka a profesionální foto

V tomto bodě platí – čím lepší prezentace, tím větší odezva a vyšší zisk z prodeje. To, co zaujme kupujícího na inzerátu, jsou v první řadě fotografie. Proto je nezbytné mít – výborný fotoaparát, byt do nejmenších detailů připravený na focení (home staging), správné světlo a hlavně fotografa se zkušenostmi, jak daný prostor zachytit co nejlépe.

6) Prezentace nemovitosti

Čím víc je Vaše nemovitost vidět (inzerujeme na 16 serverech), má skvělé fotografie a správně stanovenou cenu, tím máte lepší šanci na rychlý prodej za nejvyšší možnou cenu. Naši makléři však dělají ještě víc, aby oslovili co nejvíce potenciálních kupců. Všechny dané kroky budete mít rozepsané v individuálním marketingovém plánu.

7) Prohlídky

To je moment, kterého se někteří naši klienti obávají, že je bude příliš obtěžovat a omezovat. Nemusíte mít obavy. Naši makléři sdružují zájemce o prohlídky do bloků (vždy přijde více zájemců, na jeden prohlídkový blok).

Nemusíte mít strach, že by byly prohlídky neustále. Pokud prodáváte nemovitost, ve které nebydlíte, můžete dokonce makléři svěřit klíče a o prohlídky se nestaráte vůbec. S kupujícím se potkáte až při podpisu smlouvy.

8) Rezervace

Pokud se kupec rozhodl, že vaše nemovitost je pro něj ta pravá, tak ještě v daný den u nás v kanceláři podepisuje Rezervační smlouvu a skládá tzv. rezervaci – finanční částku, aby prokázal vážnost svých úmyslů.

Makléř Vás o této skvělé věci okamžitě informuje. Pro Vás to znamená, že kupec se už našel, nejsou potřeba další prohlídky a Vy máte skoro prodáno.

9) PENB - Energetický štítek

Nikdy jste o tom neslyšeli? A ani nemusíte, o tuto formalitu se postaráme. Je to dokument, který ohodnotí energetickou úspornost Vaši nemovitosti na hodnotící škále A až G. Zákon určuje, že tento dokument musí být předložen nejpozději při podpisu smlouvy.

PENB - energeticky stitek budovy

10) Právní servis

Můžete si samozřejmě zajistit svého vlastního právního zástupce, ale až se seznámíte s naší paní právničkou, která pro naši firmu zajišťuje realitní právní poradenství již řadu let, nebudete chtít nikoho jiného. Je to profesionálka s dlouholetou zkušeností v oblasti realit.

Je rychlá, precizní, férová a velmi sympatická. Vše s vámi podrobně probere, tak, abyste ve chvíli podpisu smlouvy, neměli ani ten nejmenší stín pochybnosti.

11) Předání nemovitosti

Smlouvy jsou podepsané, peníze na účtu, katastr/družstvo přepsalo vlastníka. A je hotovo. Zbývá předání nemovitosti. Pokud potřebujete pomocnou ruku při stěhování, můžeme pro Vás jednu nebo více rukou i s autem zajistit.

Když je nemovitost připravená společně se v ní sejdeme s kupujícím, podepíšeme předávací protokoly (v něm jsou zaznamenané např. i stavy energií) a předáme všechny klíče.

A je čas jít slavit.  

12) Převod energií

Prodali jste nemovitost a tím i automaticky zaniká smlouva s Vaším dodavatelem energií (elektřina, plyn) vázaných k dané nemovitosti.  Musíte mu to však dát oficiálně vědět. My pro Vás připravíme potřebné formuláře o ukončení odběru energií.

Při předání bytu nám je podepíšete a my následně odešleme.  A i tato drobnost je kompletně hotová.

Zaujali jsme vás?

Neváhejte a kontaktujte nás.

800 128 101